Ľudia

Čestný predseda 

Alias Lembakoali                kontakt: info (at) ipmd (dot) sk

Bývalý futbalista, Matadoru Púchov a Interu Bratislava, dnes futbalový manažér sa už ako aktívny futbalista zapájal do antirasistických kampaní. Od roku 2008 pravidelne podporuje   projekty proti rasizmu a diskriminácii vo futbale. Je veľvyslancom organizácie FARE network pre boj proti rasizmu vo futbale na Slovensku. Ali, ktorý je pôvodom zo Stredoafrickej republiky na futbalových Turnajoch Bratislavskej ligy v malom futbale ( už 5 ročníkov ) preberá rolu kapitána tímu Different Colours United, ktorého dres na turnaji obliekli mnohé známe osobnosti – napr. Ladislav Pecko, Leonard Kweuke, Vojin Prole, Jozef      Barmoš, Siradji Sani, Vladimír Sendrei, Marián Šuchančok, Branislav Obžera, Juraj Piroska, Tomáš Kóňa, Igor Chalupka, a mnohí ďalší výborní futbalisti.

Tím IPMD

Sergej Danilov             kontakt: info (at) impd (dot) sk

Vyštudoval žurnalistiku na Univerzite Komenského. Od roku 2011 sa aktívne venuje public relations. Predtým vyše šesť rokov pôsobil v rádiu ako reportér, kde informoval predovšetkým o vnútornej politike. V roku 2007 začal s blogvaním a v článkoch vyjadroval svoj občiansky postoj najmä k  téme rasovej neznášanlivosti či problematike futbalového chuligánstva. Na tieto témy v posledných rokoch prispel aj do viacerých štúdií, publikácií a diskusií. V roku 2010 bol spíkrom na 60. kongrese Medzinárodného tlačového inštitútu (IPI). V roku 2011 bol pri zrode Inštitútu pre medzikultúrny dialóg.  V roku 2012 Inštitút pre medzikultúrny dialóg vydal publikáciu Milovaní a nenávidení – Podobnosti a rozdiely slovenskej a maďarskej krajnej pravice , ktorej bol spoluautorom a spolueditorom.  V roku 2012 hosťoval ako štipendista v novinárskom programe Mileny Jesenskej v Inštitúte humanintných štúdií (IWM.at) vo Viedni, kde začala vznikať aj táto publikácia, ktorú držíte v rukách. Sergej Danilov od roku 2008 je spoluorganizátorom, projektovým a pr manažérom v oblasti social responsibility projektov týkajúcich sa inklúzie menšín do spoločnosti prostredníctvom športu. Ako spoluzakladateľ sa podieľal na organizácii doteraz piatich ročníkov Turnaja BLMF proti rasizmu a intolerancii, ktorého sa zúčastňuje pravidelne cca 150 futbalistov rôznej farby pleti, pôvodu či náboženstva. V januári 2013 Inštitút pre medzikultúrny dialóg spolu s viacerými partnermi spustil iniciatívu “Šport spája” (Sportspaja.ipmd.sk), ktorej je spoluzakladateľom.

Michal Zálešák           kontakt:  info (at) ipmd (dot) sk

Vyštudoval právo so zameraním na ľudské práva na Stredoeurópskej univerzite v Budapešti. Koordinátor futbalového projektu v OZ Ľudia proti rasizmu, kde spolupracoval s organizáciami FARE, VIDC. Naštartoval spoluprácu s Úniou ligových klubov. V súčasnosti právnik v Európskom centre pre práva Rómov v Budapešti.

Andrej Kuruc              Andrej (at) ipmd (dot) sk

Dlhoročný projektový manažér pôsobiaci v 3. sektore so skúsenosťami aj v štátnej správe. Šéf divadla No Mantinels, expert na LGBTI problematiku.

Kilian Mabhena          killianm71 (at) gmail (dot) com

Kili pochádza zo Zimbabwe. Má kurz mediátora pre prácu s občanmi z tretích krajín. Vyštudoval žurnalistiku na Univerzite Komenského. Momentálne pôsobí striedavo v Keni a na Slovensku. Je členom futbalového tímu Different Colours United a svojími kontaktami  v slovenskej africkej komunite i činnosťou pomáha s organizáciou Turnaja Bratislavskej ligy v malom futbale. Kili sa do aktivít zapája od roku 2008. V roku 2011 bol súčasťou diskusie o futbale ako nástroji integrácie menšín do spoločnosti spolu so šéfom ULK Dušanom Tittelom a Bálintom Jósom z maďarského občianskeho združenia Subjective Values.

Marián Ondrašák    ondrasak (at) gmail (dot) com

Programátor a dizajnér. Administrátor webu www.ipmd.sk a developer projektov a kampaní Inšitútu s pôsobnosťou na webe a sociálnych sieťach.

Tomáš Horváth     tomas (at) ipmd (dot) sk

Tomáš je študentom ekonómie na Ekonomickej Univerzite v Bratislave. Jeho aktuálnou úlohou je koordinácia VI. ročníka futbalového turnaja BLMF proti rasizmu a intolerancii,  ktorý sa uskutoční 20. októbra 2013, ako aj fundraising a networking.

Vladimír Sendrei    sendreivladimir (at) gmail (dot) com

Dlhoročný spolupracovník a organizátor športových, kultúrnych i sociálnych aktivít proti rasizmu v Banskobystrickom kraji Vladimír Sendrei je regionálnym koordinátorom kampane Šport spája – rôzne farby, jedna hra.

Spolupracovníci na projektoch:

Dušan Mikušovič – študoval mediálne vedy a politológiu na Fakulte sociálnych štúdií Masarykovej univerzity v Brne. Počas štúdií sa venoval teórii extrémizmu a výskumu slovenskej krajnej pravice. Je autorom textov Mimoparlamentná krajná pravica na Slovensku a Militantná demokracia na Slovensku? V odbornom časopise Rexter publikoval rozsiahly výskum najvýznamnejšieho krídla slovenskej ultrapravice pod názvom Slovenská pospolitosť včera a dnes. Spolupracoval na príprave Správy o bezpečnostnej situácii v oblasti extrémizmu.

Krekó Péter – (Riaditeľ výskumu v Political Capital – Policy Research and Consulting Institute)

Gyulai Attila – (senior analyst v Political Capital – Policy research and Consulting Institute, výskumník v Maďarskej akadémii vied, sekcia Politické vedy)

Juhász Attila – (zástupca riaditeľa v Political Capital – Policy research and Consulting Institute,  expert na migračné tendencie a krajnú pravicu. Publikoval niekoľko štúdií a článkov o organizácii, ideológii maďarskej krajnej pravice a problémov s integráciou rómskej menšiny v organizícii krajnej pravice).

Jednou z hlavných oblastí výskumu Political Capital – Policy Research and Consulting Institute  sú extrémistické skupiny a radikálne politické tendencie V roku 2010 realizovali komparatívnu štúdiu v 32 krajinách, ktorej cieľom bolo analyzovať dopyt po pravicovom extrémizme.